ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9592270
*
nr 959 2270
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 45+ 170
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 19:35:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 22:40:31
1
1.000 kr
4/5 10:54:27
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 959 2270
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 45+ 170
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/5 22:40:31 | 1 | 1.000 kr |
4/5 10:54:27 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.